Aktualności
Otwarty konkurs na jednomiesięczne Stypendium imienia Marka i Grażyny Duliniczów na lata 2018/2019 PDF Drukuj
piątek, 13 kwietnia 2018 17:25
Fundacja Monumenta Archaeologica Barbarica (FMAB) oraz Museum für Archäologie Schloss Gottorf der Stiftung Schleswig-Holsteinische Landesmuseen Schloss Gottorf (ALM) ogłaszają siódmy otwarty konkurs na jednomiesięczne Stypendium imienia Marka i Grażyny Duliniczów dla osób odbywających w Polsce studia magisterskie lub doktoranckie i zajmujących się archeologią wczesnośredniowiecznej Europy.

Szczegóły w zakładce Stypendium 2018. Zapraszamy !
 
Otwarty konkurs na jednomiesięczne Stypendium imienia Marka i Grażyny Duliniczów na lata 2017/2018 PDF Drukuj
środa, 05 kwietnia 2017 13:00
Fundacja Monumenta Archaeologica Barbarica (FMAB) oraz Archäologisches Landesmuseum in der Stiftung Schleswig-Holsteinische Landesmuseen Schloss Gottorf (ALSG) ogłaszają szósty otwarty konkurs na jednomiesięczne Stypendium imienia Marka i Grażyny Duliniczów dla osób odbywających w Polsce studia magisterskie lub doktoranckie i zajmujących się archeologią wczesnośredniowiecznej Europy.

Szczegóły w zakładce Stypendium 2017. Zapraszamy !
 
Otwarty konkurs na jednomiesięczne Stypendium imienia Marka i Grażyny Duliniczów na lata 2016/2017 PDF Drukuj
sobota, 09 kwietnia 2016 00:00
Fundacja Monumenta Archaeologica Barbarica (FMAB) oraz Archäologisches Landesmuseum in der Stiftung Schleswig-Holsteinische Landesmuseen Schloss Gottorf (ALSG) ogłaszają piąty otwarty konkurs na jednomiesięczne Stypendium imienia Marka i Grażyny Duliniczów dla osób odbywających w Polsce studia magisterskie lub doktoranckie i zajmujących się archeologią wczesnośredniowiecznej Europy.

Szczegóły w zakładce Stypendium 2016. Zapraszamy !
 
Projekt Opatów – największe cmentarzysko kultury przeworskiej - ZAKOŃCZENIE PDF Drukuj
wtorek, 15 grudnia 2015 08:31

W grudniu 2015 roku Fundacja Monumenta Archaeologica Barbarica zakończy realizację projektu Opatów – największe cmentarzysko kultury przeworskiej, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo kulturowe priorytet Ochrona zabytków archeologicznych, prowadzonego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa (nr 3056/15/FPK/NID). Efektem realizacji projektu jest wydana we współpracy z Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie i Instytutem Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego 4. część monografii cmentarzyska w Opatowie, zawierająca opracowania wyników specjalistycznych analiz materiałów z tej nekropoli: antropologicznych, paleodemograficznych, archeozoologicznych, antrakologicznych i metaloznawczych. Tom wydano w dwóch wersjach językowych: polskiej, jako wolumin IV Monumenta Archaeologica Barbarica. Series Gemina, i niemieckiej, jako część 4 woluminu XIX serii Monumenta Archaeologica Barbarica, pod redakcją prof. dr hab. Renaty Madydy-Legutko i dr hab. Judyty Rodzińskiej-Nowak z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dr. Jacka Andrzejowskiego z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

Publikacje zostały zaprezentowane na spotkaniu, które odbyło się 10 grudnia 2015 roku w Sali im. Erazma Majewskiego Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.


 
Czarnówko - projekt "Okruch złota w popiele ogniska..." PDF Drukuj
wtorek, 15 grudnia 2015 08:30

W latach 2014– 2015 Fundacja Monumenta Archaeologica Barbarica współpracowała z Muzeum w Lęborku przy realizacji projektu Okruch złota w popiele ogniska…. Efektem tego projektu, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo kulturowe priorytet Ochrona zabytków archeologicznych, prowadzonego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, jest częściowe opracowanie materiałów z największej starożytnej nekropoli na ziemiach polskich, seria specjalistycznych analiz zabytków odkrytych w Czarnówku oraz trzy wspólnie wydane publikacje: popularnonaukowa, polsko-angielska, włączająca ten obiekt do zasobu polskiego i europejskiego dziedzictwa kulturowego, wydana w Series Popularis, nowopowołanej w ramach serii Monumenta Archaeologica Barbarica, i dwie publikacje naukowe, rozpoczynające cykl monograficznych edycji materiałów z nekropoli w Czarnówku i ich opracowań – polską, wydaną jako V tom Series Gemina, oraz niemiecką, tymczasem jedynie jako elektroniczną edycję części 1 tomu XIX serii Monumenta Archaeologica Barbarica.

Publikacja popularnonaukowa zaprezentowana została przez Muzeum w Lęborku w Sali Rajców lęborskiego Ratusza w grudniu 2014 roku (http://www.okruch-zlota.eu/aktualnosci/), inauguracja wydawnictw naukowych, które ukażą się 20 grudnia 2015 roku, przewidziana jest na 29 stycznia 2016 roku, także w Lęborku.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5